Sklypo planavimas

  Sklypo planavimas — tai pagrindinė mūsų užduotis gerai suprojektuoti sklypo apšvietimą pagal Jums reikiamas apšvietimo zonas. Yra keletas apšvietimo zonų rūšių, tai saugumo zona, dekoratyvinė, komforto zona.

  Pagrindiniai reikalavimai keliami lauko apšvietimo sistemoms – saugumas, gera elektros laidų izoliacija, bei šviestuvų hermetiškumas.  Elektros kabelius su dvisluoksnę izoliacija gamintojai rekomenduoja kloti tiesiai ant žemės. Tačiau mes patariame netaupyti, kloti kabelius įkištus į plastikinius vamzdžius. Taip apsaugomi kabeliai, o kasimo metu jie nebus pažeisti.

Norėdami sukurti jaukų ir išskirtinį kiemą, neignoruokite sklypo apšvietimo svarbos, juk tinkamai parinkus šviestuvus ir jų įrengimo vietas ne tik apšviesime tamsią teritoriją, bet ir atskirsime funkcionalias zonas. Štai pagrindinės zonos reikalaujančios apšvietimo:

 Pirma zona, tai įvažiavimas į sklypo teritoriją. Čia geriausiai būtų įrengti automatiškai užsidegančius šviestuvus, apšviesiančius įvažiavimą.
  Antra zona, be galo svarbi — įėjimas į namą. Čia įrengti šviestuvai atlieka ir dekoratyvinę funkciją, apšviečiami laipteliai, dekoratyviniai augalai, įėjimo durys…  Trečia zona – takeliai. Jie turi būti apšviesti taip, kad būtų matoma jų plokštuma, ribos, laipteliai — jeigu tokių yra. Šviestuvai turėtų stovėti 7 m atstumu vienas nuo kito, jų aukštis turi būti nuo 40 cm iki 70 cm.

Sklypo planavimas

SVARBU

  Jeigu įėjimo kelią nušviečia šviestuvai ar stulpeliai, esantys metro aukštyje, reikia naudoti šviesos sklaidytuvus, nukreipiančius šviesos srautą žemyn, kitaip šviesa akins. Toks šviesos srautas  blokuoja erdvės suvokimą ir einantysis gali nepastebėti kliūčių.

  Penkta, dekoratyvinis apšvietimas.  Šio apšvietimo ypatumai priklauso nuo sklypo reljefo, norimų išryškinti augalų bei pastato architektūros. Atskiroms apšvietimo zonoms  patariame įrengti atskirus skydelius. Taip suskirstytą apšvietimą bus lengva valdyti.

  Kokią spalvą rinktis? Mokslininkai įrodė, kad spalvos veikia žmogaus emocijas bei nuotaiką, todėl apšvietimui geriausiai rinktis židinio liepsnų atspalvius: ugnies, gintaro, švelniai gelsvą, sukeliančius jaukumo ir šilumos įspūdį. Tuo tarpu mėlyna, žalsva spalvos yra «šaltos» ir atstumia, bet tinka pabrėžti didybę, vizualiai padidinti erdvę.  Šaltos spalvos apšvietimas tinka vandeniui apšviesti, jis tampa skaidresnis, švaresnis bei gilesnis. Renkantis lempas, reikėtų atsižvelgti į sklypo specifiką.